Latest

Supe me perime recetakuzhineinfo

Konsumimi i supes ju ben te ndiheni mire dhe elegant

In Keshilla On January 18, 2014 0 Comments

Konsumimi i nje supe, supe me perime ne dite ju ben te ndiheni me mire dhe ju ndihmon per te zvogeluar peshen tuaj duke pasur nje bel me elegant. Keto… Read More »

sup me fruta recetakuzhine.info

Supe me perime

In Supa On January 17, 2014 1 Comment

Pergatitja Perzieni dy lloje te miellit dhe ne qender hidhni vezen, bashkoni 2-3 luge uje, 1 luge vaj dhe rozmarinen e grire holle. Perzieni me dore perberjen deri… Read More »

Limon-recetakuzhine.info

Turshi me limona

In Turshi On January 16, 2014 0 Comments

Pergatitja: Limonet turshi shkojnë mjaft me gjellet e tenxheres ose me lakrat. Gjithashtu mund ta grijme ne blender me vaj e uthull dhe ta perdorim si sallate shoqeruese… Read More »

Princes krofne recetakuzhine.info

Princes krofne

In Brumera On January 15, 2014 0 Comments

Kremi: 1 liter qumesht, 10 luge supe sheqer, 8 luge miell, 2 veze, 1 sheqer vanileje. Pergatitja: Vlohet uji me yndyre. Largohet ena nga zjarri dhe, duke e perzier,… Read More »

sallat pule

Sallate pule me patate

In Receta me mish Pule, Sallatera On December 16, 2013 0 Comments

Përgatitja Vini qepen, karotën dhe selinon ne një ene me ujë me kripe dhe ziejini, pritni pataten ne feta dhe ziejini edhe ato për 20 minuta, me pas… Read More »

gjelle orientale

Gjelle orientale

In Gjellera On November 22, 2013 0 Comments

Pritini patllixhanet ne forme te rrumbullaket pasi tua keni hequr lekuren. Lijini 1 cope here ne nje tas me uje me kripe ti largohet shija e hidhur. Pritini… Read More »

Tas Kebap oriental

Tas Kebap oriental

In Gjellera, Receta me mish Viqi On November 11, 2013 0 Comments

Gatimi: Ky tasqebap gatuhet me mish viçi, mish dashi dhe qengji (shpatull ose kofshë). Pasi zgjedhim mishin, i heqim kockat, të cilat na duhen për t’i zier në… Read More »

krahe pule

Krahe pule pikante – Chicken Wings

In Receta me mish Pule On October 21, 2013 0 Comments

Përgatitja: Në fillim, përgatisim marinadën: në një enë të thellë përziejmë së bashku vajin, mustardën, mjaltin, lëngun dhe lëkurën e grirë të portokallit dhe salcën e sojës. I… Read More »

torte

Torte me bajame

In Kek dhe Biskota On October 14, 2013 0 Comments

Procedura: Tundni tetë të bardhë të vezëve dhe ia shtoni 70 g miell. Tundni gjashtë të verdhë të vezëve me 180 g. sheqer, ia shtoni bajamet e bluara… Read More »

Pule me geshtenja

Pule me geshtenja

In Receta me mish Pule On October 10, 2013 0 Comments

Pergatitja: Zgjidhet një pulë mesatare, e majme dhe e re. Pula pastrohet, lahet dhe bëhet mbushja. Zgjidhen gështenja të mëdha, zihen për 5 minuta, qërohen nga lëvozhga e… Read More »